Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Ośrodek zamknięty od 12.03-31.03.2020

11.03.2020

Uwaga !!!!!!

 W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 zwanego koronawirusem  uprzejmie informujemy, że Ośrodek Pomocy Społecznej zostaje zamknięty dla klientów  w dniach od 12 marca  do 31 marca 2020r.

Sprawy nie cierpiące zwłoki prosimy załatwiać za pośrednictwem telefonów i e-maili.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 22 724 97 92, 22 755 86 35 lub za pośrednictwem maila: ops@ops.milanowek.pl.

Zarządzenie nr 021.2.2020r. Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku w sprawie ustanowienia w OPS dni pracy wewnętrznej, bez przyjęć i obsługi interesantów (zał.)

 

 

Za utrudnienia bardzo przepraszamy

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej

Krystyna Kott


czytaj dalej...

Ferie w Klubie 2020

02.03.2020

Po feriach w „Milanowskim Promyku”

Jak co roku Środowiskowy Klub Wsparcia dla Dzieci i ich Rodzin w Milanówku, przygotował dla swoich podopiecznych moc atrakcji. Pierwszym punktem programu była wizyta w  Strefie Ruchu w Książenicach. Różnorodne gry, zabawy  i konkursy zręcznościowe tylko zaostrzyły nasze apetyty na dalsze rozrywki, dlatego też w następnej kolejności, udaliśmy się do Sali zabaw „Fikołki” w Pruszkowie, gdzie korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje to wspaniałe miejsce. Największą popularnością cieszyły się warsztaty tematyczne: chemia na wesoło oraz ozdabianie metodą decoupage. Chętni do wypróbowania swojej zręczności mogli sprawdzić się na ściance wspinaczkowej. Wszyscy doskonale bawili się na konstrukcji małpiego gaju.  Ferie to także doskonały okres na twórcze spędzanie wolnego czasu. Nasi podopieczni mają rozległe talenty, wśród których prym wiodą: plastyczny i kulinarny. Podczas zajęć stacjonarnych samodzielnie upiekliśmy kruche ciasteczka, szarlotki, a także pizzę wg własnej kompozycji. W ramach konkursów plastycznych powstawały ciekawe prace, m.in. własnoręcznie wykonane maskotki misie.Na zakończenie udaliśmy się  do Biblioteki  Miejskiej na zajęcia z cyklu : Wariacje z piórem 3D. oraz mieliśmy okazję dowiedzieć się „Jak wytresować smoka” i to już trzeci raz.  To już koniec naszych świetlicowych ferii, teraz z utęsknieniem czekamy na wakacje.

Kierownik i wychowawcy Środowiskowego Klubu Wsparcia w Milanówku


czytaj dalej...

Pływalnia milanowskich seniorów

31.01.2020

Od 10 Lutego 2020 roku. członkowie Milanowskiego Klubu Seniora w Milanówku będą mogli korzystać z pływalni i strefy relaksu w Grodzisku Mazowieckim w ramach uczestnictwa w projekcie „Rozwój usług społecznych w Gminie Milanówek”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Milanówku. Dla członków Milanowskiego Klubu Seniora wejścia na pływalnię w Grodzisku Mazowieckim są bezpłatne. Dla jednej osoby przewiduje się bezpłatne wejście raz w tygodniu po 1 godzinie. Po przekroczeniu 1 godziny podczas jednego wejścia, Seniorzy są zobowiązani do indywidualnego uregulowania pozostałego czasu, czyli jeżeli jednorazowa obecność na basenie zostanie przekroczona o np. 15 minut, Senior będzie musiał dopłacić za te 15 minut we własnym zakresie.

Aby skorzystać  z pływalni i strefy relaksu, członkowie Klubu Seniora w Milanówku powinni zgłosić się do koordynatora projektu Pani Patrycji Rudź ul. Kościuszki 58 codziennie w godzinach pracy Ośrodka tj. poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz.  8.00 16.00 w celu pobrania identyfikatora, na podstawie którego godzinne wejście na basen będzie bezpłatne.

Zasady korzystania z basenu i strefy relaksu:

  • Każda osoba otrzymuje karnet na jeden miesiąc bezpłatnego korzystania z pływalni. W celu przedłużenia korzystania lub rezygnacji z pływalni jest zobowiązana zgłosić się do osoby koordynującej zawsze w trzecim tygodniu każdego poprzedzającego miesiąca.
  • Za każdy przekroczony czas korzystania z pływalni , korzystający dopłaca indywidualnie z własnych środków.
  • Możliwość korzystania z basenu  od poniedziałku do niedzieli najlepiej w godzinach od 6.00-8.00 lub 16.00-21.00., w sobotę i niedzielę przez cały dzień.
  • Przy zapisie na kolejny miesiąc pierwszeństwo  skorzystania z bezpłatnego karnetu mają zawsze osoby zapisujące się po raz pierwszy

Trwają zapisy na miesiąc luty. Zapisy na kolejne miesiące zawsze w  trzecim tygodniu miesiąca poprzedzającego. ZAPRASZAMY!


czytaj dalej...

Otwarte spotkania profilaktyczne w Milanówku …ciąg...

29.01.2020

Mając na uwadze oczekiwania mieszkańców Milanówka zgłaszane jeszcze w ub. roku, od lutego 2020 roku Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczyna kontynuację działań profilaktycznych określonych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz...


czytaj dalej...

Pozytywna dyscyplina 2020

28.01.2020

Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w mieście Milanówku na rok 2020r. organizuje cykl 6 bezpłatnych warsztatów skierowanych dla...


czytaj dalej...
Biuletyn Informacji Publicznej