Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

 

Projekt socjalny ,,STOP PRZEMOCY”

 

Na funkcjonowanie rodziny wpływają liczne uwarunkowania i czynniki. Reakcje społeczne na przemoc w rodzinie zależą od istniejących w społeczeństwie przekonań, często niezgodnych z rzeczywistością, o silnym zabarwieniu emocjonalnym. Społeczne przyzwolenie na przemoc i bezkarność sprzyja sprawcom przemocy, przeszkadzając świadkom zdarzeń we właściwym rozpoznaniu i reagowaniu na akty przemocy. Istotne jest, więc nieustające uświadomienie społeczeństwu istniejących mechanizmów psychologicznych sprzyjających powstawaniu i utrzymaniu się przemocy oraz zwalczeniu istniejących stereotypów. W projekcie socjalnym pod nazwa ,,stop Przemocy” zawarte zostały działania, których celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na występujące zjawisko przemocy oraz uświadomienie mieszkańcom Milanówka, jak poważne skutki wnosi przemoc w ich życie i postrzeganie świata.

            Ofiary często nie reagują na przemoc, żyją i funkcjonują w rodzinie tak długo, że staje się to dla nich normą. Poniżani przez lata i wykorzystywani, potrzebują dużo czasu, aby odbudować świadomość swojej wartości. W ramach projektu proponujemy spotkania  ze specjalistami, którzy są w stanie poświęcić im więcej czasu niż przewidziana wizyta u psychologa. Osoby będące ofiarami przemocy potrzebują często wsparcia ze strony prawnika, aby rozwiązać swoje sprawy rodzinne.

            Ponieważ pracownik socjalny styka się z problemem przemocy domowej w różnych formach, a jeszcze częściej z próbami ukrywania tego zjawiska przez ofiary, w związku, z czym pomysł na projekt nie był przypadkowy.

         Zapraszamy zatem na cykl spotkań ze specjalistami. Osoby zainteresowane prosimy  o kontakt  z koordynatorem projektu Panią Agnieszką Jakubowską osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Fiderkiewicza 41 w Milanówku (pokój nr 10),  lub telefonicznie pod nr. 22 724 97 92 wew. 25.                              Koordynator projektu 

 Agnieszka Jakubowska

 

Załączniki:

Biuletyn Informacji Publicznej