Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

Pierwsza w Milanówku bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych

 Z przyjemnością informujemy Państwa, iż już od października 2018 roku rozpoczyna działalność pierwsza w Milanówku bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych , która mieści się przy Milanowskim Klubie Seniora ul. Krakowska11a ( na tyłach sklepu Społem) i jest prowadzona przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Milanówku. Głównym zadaniem naszej wypożyczalni jest ułatwienie dostępu osobom niepełnosprawnych  do sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych, a tym samym do ograniczenia skutków niepełnosprawności, szybszej aktywizacji zawodowej i społecznej osób, które utraciły sprawność organizmu.

Zasady korzystania z wypożyczalni określa regulamin. Każda osoba, która będzie chciała skorzystać z oferty wypożyczalni musi przedstawić  zaświadczenie lekarskie o potrzebie używania określonego sprzętu rehabilitacyjnego oraz złożyć deklarację uczestnictwa w projekcie. Następnie zostaje zawarta umowa wypożyczenia sprzętu zawierająca oświadczenie o odpowiedzialności materialnej za oddany w używanie sprzęt rehabilitacyjny W naszej wypożyczalni można bezpłatnie wypożyczyć:

 

Lp.

Nazwa

Ilość szt.

1

Balkonik dla dorosłych

10

2

Balkonik dla dzieci

2

3

Ciśnieniomierz

3

4

Laska czworonożna

3

5

Laska trójnożna

3

6

Laska anatomiczna prawa

1

7

Laska anatomiczna lewa

1

8

Laska męska

2

9

Laska damska

2

10

Inhalator

1

11

Koncentrator tlenu

1

12

Kule pachowe dla dorosłych

12

13

Kule pachowe dla dzieci

4

14

Kule łokciowe dla dorosłych

6

15

Kule łokciowe dla dzieci

4

16

Krzesło toaletowe

2

17

Łóżko rehabilitacyjne

3

18

Materac przeciwodleżynowy

4

19

Taboret prysznicowy

4

20

Wózek inwalidzki

9

 

GODZINY OTWARCIA WYPOŻYCZALNI: ul. Krakowska 11a ( na tyłach sklepu Społem); od poniedziałku do piątku w godz. 800 – 1500, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 22 724 94 69. Osobą koordynującą jest Pani Lidia Wójtowicz. Sprzęt rehabilitacyjny można wypożyczyć bezpłatnie na podstawie zaświadczenia lekarskiego i po zawarciu stosownej umowy. Wypożyczalnia działa w ramach realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Milanówku projektu unijnego pn. „Rozwój usług społecznych w Gminie Milanówek”

 

Apel.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, ze Ośrodek od ubiegłego roku realizuje projekt socjalny pn. „Sami sobie” w ramach, którego pośredniczymy w relacjach mieszkańców służących przekazywaniu nieodpłatnemu zbędnych rzeczy osobom bardziej potrzebującym, w tym również sprzętu rehabilitacyjnego. A zatem jeżeli dysponujecie państwo niepotrzebnym już sprzętem rehabilitacyjnym prosimy o kontakt i przekazywanie go za naszym pośrednictwem bardziej potrzebującym. Osobą koordynującą jest Pani Lidia Wójtowicz, tel. 22 724 94 69

Biuletyn Informacji Publicznej