Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?


wyniki

 Pierwsza wizyta u psychologa

Sytuacje nowe mogą napawać niepokojem. Gdy nową sytuacją jest spotkanie z psychologiem mogą pojawić się różne pytania:

Jak będzie wyglądało to spotkanie?

Co powiedzieć psychologowi?

Czego oczekuje od swojego Klienta?

Jak się przygotować?

Co będzie się działo na pierwszej wizycie?

Czy psycholog potraktuje moje trudności poważnie?

Czy poradzi sobie z moim problemem?

Co psycholog zrobi z informacjami, które uzyska ode mnie?

 

Łatwiej będzie odnaleźć się przed drugą wizytą. Wówczas będziesz wiedział czego się spodziewać. Wybierając się do psychologa pamiętaj, że czas wizyty jest Twoim czasem.
W tym czasie psycholog pracuje dla Ciebie.

Zastanawiasz się na ile możesz tej osobie zaufać?

Psycholog jest zobowiązany do tajemnicy zawodowej. Ta sytuacja zmienia się tylko wtedy gdy istnieje zagrożenia życia lub gdy Sąd występuje z wnioskiem o udzielenie informacji. Tylko takie sytuacje  mogą zwolnić psychologa z tajemnicy.Poprzez wieloletni proces przygotowujący do zawodu psycholog jest przyzwyczajony do słuchania o problemach, różnych – więc Twoje nie będą dla niego powodem do zdziwienia. Psycholog wie, że czasami mały, obiektywnie biorąc, problem może być dla kogoś nie do zniesienia. Dlatego wiedz, że nie potraktuje Twojego problemu jako czegoś mało istotnego.W ocenie ważności problemu priorytetem jest w jaki sposób oddziałuje on na Twoje samopoczucie i na Twoje życie.Pierwsze spotkanie jest swojego rodzaju zaproszeniem do mówienia o tym co Cię niepokoi. Psycholog będzie słuchał o Twojej sytuacji, będzie też zadawał pytania. Zapyta o to jakich efektów spodziewasz się, co chcesz dzięki zmianom osiągnąć. Może Cię spytać też o sytuację rodzinną i relacje w pracy. Będzie robił to po to aby jak najlepiej poznać Twoją perspektywę. Aby lepiej poznać tło zaistniałych trudności oraz podjąć odpowiednie kroki, żeby opracować z Tobą plan dzięki któremu będziesz mógł lepiej poradzić sobie z trudną sytuacją. Na ogół potrzeba więcej niż jednego spotkania. Uszanuje jeśli na jakieś pytanie nie będziesz chciał odpowiedzieć. Gdy będziesz miał wątpliwości zawsze możesz zapytać. Im lepiej psycholog pozna Twoją perspektywę i sytuację tym trafniejszy będzie plan pomocy, który zaproponuje. 

Mam nadzieję, że te wyjaśnienia Cię nieco uspokoiły.

Jeśli zastanawiasz się jak rozwiązać swój  problem lub widzisz, że w Twoim życiu dzieje się coś co chciałbyś zmienić umów się na wizytę.

 

ZAPRASZAM  KAMILA  MARCINOWSKA