Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Centrum Usług Społecznych w Milanówku

Milanowscy Seniorzy w Sali Kolumnowej Sejmu RP

Utworzono dnia 19.06.2023

Milanowscy Seniorzy w Sali Kolumnowej Sejmu RP

W poniedziałek 12.06.2023 roku w Sali Kolumnowej Sejmu w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Ogólne Rad Seniorów „Dziesięć lat doświadczeń Rad Seniorów w Polsce – rola rad seniorów w budowaniu i rozwoju demokracji samorządowej” pod patronatem honorowym i z udziałem wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W wydarzeniu wzięli udział  członkowie Rad Seniorów z całego niemal kraju, przedstawiciele samorządów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, politycy oraz naukowcy zajmujący się tematyką samorządności senioralnej. W Zgromadzeniu uczestniczyli także Pani Wiesława Majak - Radna Milanowskiej Rady Seniorów oraz  Pani Marta Goławska – pracownik Centrum Usług Społecznych w Milanówku zajmujący się organizowaniem wsparcia dla milanowskich Seniorów.

Spotkanie poświęcone było roli i zaangażowania osób starszych w życiu publicznym. Przedstawiono z jakimi wyzwaniami borykały się Rady Seniorów w minionych latach, jakie były efekty ich działań i jakie widzą wyzwania na przyszłość.  Proponowano doprecyzowanie przepisów dotyczących finansowania i realizacji polityki senioralnej w samorządach.
Dla uczestników spotkania istotnym było, że dostrzegane są zagadnienia dłuższej aktywności zawodowej i społecznej osób 60+, zachowania ich sprawności fizycznej
i intelektualnej.

Rola Rad Seniorów działających w samorządach będzie się zwiększać i będą one odgrywać ważną rolę przy wyborze najlepszych form działań chroniących osoby starsze przed ich wykluczeniem z życia danej społeczności.