Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Ośrodek Pomocy Społecznej - Milanówek

Projekt socjalny ,,PRZERWAĆ MILCZENIE”,

Utworzono dnia 23.09.2020

Projekt socjalny  ,,PRZERWAĆ MILCZENIE”

Na funkcjonowanie rodziny wpływają liczne uwarunkowania i czynniki. Reakcje społeczne na przemoc w rodzinie zależą od istniejących w społeczeństwie przekonań, często niezgodnych z rzeczywistością, o silnym zabarwieniu emocjonalnym. Społeczne przyzwolenie na przemoc i bezkarność sprzyja sprawcom przemocy, przeszkadzając świadkom zdarzeń we właściwym rozpoznaniu i reagowaniu na akty przemocy. Istotne jest, więc nieustające uświadomienie społeczeństwu istniejących mechanizmów psychologicznych sprzyjających powstawaniu i utrzymaniu się przemocy oraz zwalczeniu istniejących stereotypów. Zważywszy na nieustanie wysoki poziom agresji w przemocy występującej w naszych rodzinach uznano, że Ośrodek Pomocy Społecznej  w Milanówku zrealizuje dla mieszkańców miasta projekt socjalny pod nazwą ,,Przerwać Milczenie”  W projekcie socjalnym pod nazwą ,,PRZERWAĆ MILCZENIE” zawarte zostały działania, których celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na występujące zjawisko przemocy oraz uświadomienie mieszkańcom Milanówka, jak poważne skutki wnosi przemoc w ich życie i postrzeganie świata.

            Ofiary często nie reagują na przemoc, żyją i funkcjonują w rodzinie tak długo, że staje się to dla nich normą. Poniżani przez lata i wykorzystywani, potrzebują dużo czasu, aby odbudować świadomość swojej wartości. W ramach projektu proponujemy spotkania  ze specjalistami, którzy są w stanie poświęcić im więcej czasu niż przewidziana wizyta u psychologa. Osoby będące ofiarami przemocy potrzebują często wsparcia ze strony prawnika, aby rozwiązać swoje sprawy rodzinne.

                Ponieważ pracownik socjalny styka się z problemem przemocy domowej w różnych formach, a jeszcze częściej z próbami ukrywania tego zjawiska przez ofiary, w związku, z czym pomysł na projekt nie był przypadkowy.

            Zapraszamy zatem na cykl spotkań edukacyjnych ze specjalistami. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z koordynatorem projektu Panią Agnieszką Jakubowską lub asystentem koordynatora Panem Pawłem Kordysem osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. Kościuszki 16 w Milanówku,  lub telefonicznie pod nr. 22 724 97 92 wew. 25,11 

                      Rekrutacja wrzesień, październik, 2020 - realizacja pażdziernik, listopad 2020   

                                                                                                                              Koordynator projektu 

                                                                                                                             specjalista pracy socjalnej

                                                                                                                              Agnieszka Jakubowska

                                                                                                                              Asystent  koordynatora

                                                                                                                             specjalista pracy socjalnej

                                                                                                                              Paweł Kordys