Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Ośrodek Pomocy Społecznej - Milanówek

Punkt diagnostyczny E-usługi

Utworzono dnia 01.06.2021

  

 

Punkt diagnostyczny e-usługi

Projekt „Rozwój usług społecznych w Gminie Milanówek” realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej
w Milanówku, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego,

 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020,

Oś priorytetowa IX-Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem

Działanie 9.2. Usługi społeczne i usługi opieki zdrowotnej,

Poddziałanie 9.2.1. Zwiększenie dostępności usług społecznych

 

www.mapadotacji.gov.pl

 

E-usługi w Milanówku zyskały nową jakość. Jako drugie miasto w Polsce, Milanówek utworzył dwa punkty diagnostyczne dla mieszkańców Milanówka a w szczególności dla milanowskich Seniorów. Punkty powstały w ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Milanówek”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Projekt od 2019 roku realizuje e-usługi w postaci bransoletek życia dla mieszkańców Milanówka. Poszerzyliśmy ofertę dla naszych mieszkańców, aby zadbać o zdrowie jak mieszkańców Milanówka. Aby skorzystać z badań należy  można się zgłosić do jednego z dwóch punktów diagnostycznych zlokalizowanych w :

  1. Milanowskim Klubie Seniora Krakowianka, ul. Krakowska 11a,
  2. Punkcie Informacyjno - Konsultacyjnym Ośrodka Pomocy Społecznej, ul. Kościuszki 58,

aby skorzystać z usługi  diagnostycznej, która pozwoli na określenie bieżącego stanu zdrowia poprzez wykonanie w tym punkcie następujących badań:

  1. EKG
  2. Badanie saturacji i pulsu
  3. Temperatura ciała
  4. Waga
  5. Wartość ciśnienia tętniczego
  6. Ryzyko uzależnienia od alkoholu
  7. Ryzyko uzależnienia od nikotyny.

Otrzymane wyniki badań wraz z opisem EKG będą wręczane uczestnikowi w ciągu 10 minut. Cała wizyta będzie trwać około 15 minut. Dodatkowo, w ramach świadczonej usługi, w ww. punktach diagnostycznych, dwa razy w roku będzie można skorzystać z videoporady lekarskiej, prowadzonej na żywo. Badania przeprowadzają przeszkoleni pracownicy

Aby skorzystać z punktu diagnostycznego, należy zapisać się osobiście lub telefonicznie w godz. 10.00-12.00. od poniedziałku do piątku. Zapisy osobiste przy ul. Krakowskiej 11a ;  telefonicznie 506797353 lub 506797136 oraz ul. Kościuszki 58; telefonicznie  22 724 94 69. Drodzy Mieszkańcy pamiętajmy, ze  zdrowie nasze często bywa stanem ulotnym. Dlatego też, aby je zachować, należy stosować prewencję. Korzystając z punktu diagnostycznego  zapobiegamy chorobom poprzez ich wczesne wykrywanie.  Zapraszamy zatem do skorzystania z usługi, która jest całkowicie bezpłatna.