Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Centrum Usług Społecznych w Milanówku

Bezpłatne zajęcia specjalistyczne

Utworzono dnia 06.10.2021

W październiku prowadzimy nabór na bezpłatne zajęcia specjalistyczne z zakresu:

 

  • Treningu Umiejętności Społecznych

Zajęcia ukierunkowane będą na uczenie się przez dzieci efektywnych sposobów funkcjonowania społecznego. Będziemy ćwiczyć:

 -komunikację,

- umiejętności prospołeczne,

- radzenie sobie w trudnych sytuacjach

 oraz takie sfery, jak emocje (rozpoznawania, nazywania stopniowanie) czy budowanie własnej tożsamości (m.in. odkrywanie swoich cech, mocnych i słabszych stron).

 

  • Apteczki Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

Program składa się z części tematycznych, które koncentrują się na kształtowaniu pozytywnych postaw i zachowań, poprzez rozwijanie odporności psychicznej oraz optymistycznego podejścia do życia. Zajmiemy się takimi zagadnieniami, jak: np. przyjaźń, szczerość, wytrwałość, marzenia i kreatywność.

 

  • Treningu Zastępowania Agresji

Podczas zajęć będziemy trenować w bezpiecznych warunkach możliwe sposoby poradzenia sobie w trudnych sytuacjach społecznych oraz będziemy uczyć dostrzegania konsekwencji zachowań, zarówno negatywnych, jak i pozytywnych. Zakładane rezultaty będziemy utrwalać podczas zajęć praktycznych.

 

Zajęcia będą odbywały się z podziałem na 2 grupy wiekowe:

  1. Młodsza – 6 – 10 lat
  2. Starsza – 11 – 14 lat

Informacje na temat udziału w zajęciach oraz ich terminów można uzyskać w placówce przy ul. Na Skraju 2, pod numerem telefonu 22 724 72 00 w godz. 1400 - 1800 oraz drogą mailową  e.slawinska@cus.milanowek.pl